Obec Mladeč

Oficiální stránky obce Mladeč
Vstup do jeskyní

Vstup do jeskyní

Vyhledávání

Slovo starosty

Vážení a milí spoluobčané,

konec každého roku je spojen s bilancováním toho, co se během roku podařilo zrealizovat. Dovolte mi, abych vám, kteří jste byli přímými účastníky těchto změn či akcí, přiblížil, jaké aktivity a činnosti obec Mladeč v roce 2017 uskutečnila. 

Na jaře letošního roku se nám podařilo dokončit stavbu rampy u Hradečky a zároveň jsme zrealizovali opravu zídky v jejím toku, když tato byla narušena povrchovými vodami.

V sále obecního domu jsme zajistili položení nové podlahy, což jistě v budoucnu přispěje k lepšímu využití budovy pro realizaci různých akcí.

Na rekonstrukci veřejného prostranství, kterou obec Mladeč uskutečnila v roce 2016, jsme v roce 2017 navázali II. etapou, během které proběhly opravy částí  Kopánka 1 a Kopánka 2 v Mladči a  dále pak  Hráz 1  a Hráz 2  v Sobáčově.

V měsíci září se nám podařilo vyčistit žlab, odvádějící povrchovou odpadní vodu v Sobáčově, a to od kolejí až po vtok do kanalizace.

V příštím roce plánujeme navázat opravou dalších dvou komunikací a počítáme i s dalšími projekty, které povedou ke zlepšení běžného každodenního života v obci a k jejímu zvelebení.

Obec Mladeč samozřejmě ani v letošním roce nezapomněla na podporu, a to zejména tu finanční, místním organizacím sportovců a dobrovolných hasičů. Jsem velmi rád, že si dali tu práci a poskytli nám prezentaci svých výsledků a také přehled akcí, které letos obětavě uskutečnili pro občany naší obce.

Ještě bych se rád zmínil o setkání důchodců, které se za hojné účasti konalo v září na hřišti v Mladči. Myslím, že se setkání zdařilo, proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a všichni přítomní byli spokojeni.

Chtěl bych tímto také velice poděkovat celému přípravnému výboru, všem těm ženám, které   věnovaly svůj volný čas přípravě a organizaci akce a tím zajistily její hladký průběh. Nikomu asi neuniklo, že byla pro přítomné zajištěna i bohatá tombola. Vřelý dík všem, kdo do tomboly přispěli mnoha hodnotnými cenami, případně tuto akci finančně podpořili.

TJ Sokol Mladeč

Rok byl tradičně zahájen vepřovými hody. Tato akce proběhla za podpory obce a pod záštitou jatek Ludmírov pan Buriana. Na tuto akci byla poražena tři prasata.

V květnu proběhlo na hřišti sportovní odpoledne pro děti i pro dospělé. Pro děti jsme měli nachystáno více než deset soutěží. Dále celou akci doplňoval bohatý doprovodný program, kde vystupovaly taneční kroužky z dětského domu Litovel. Děti se mohly povozit na ponících a v neposlední řadě nechyběl ani šašek Viky, který celou akci zakončil a s dětmi se rozloučil. Jak už bývá zvykem, následoval   karneval s kapelou Motors.

V červenci jste se mohli pobavit na letním karnevalu, jenž proběhl na druhý pokus rovněž v první polovině září.

V soutěži se nám příliš nedařilo, proto za největší úspěch letošního roku považujeme, že se po dlouhé době našli v obci dobrovolníci, kteří projevili zájem o trénování a vedení malých fotbalistů. V průběhu listopadu proběhly několikadenní trenérské kurzy, kterých se kluci účastnili a s nadšením vyhlížejí jarní část sezóny, kdy chceme zkušebně otevřít kroužek pro děti. Pokud bude zájem z řad dětí a rodičů, chtěli bychom přihlásit příští rok soutěž i pro nejmenší.

Sbor dobrovolných hasičů Mladeč

V lednu proběhl košt domácích pálenek, v únoru se uskutečnil ples a maškarní ples pro děti. V dubnu se děti mohly zúčastnit Zajíčkovy cesty se soutěžemi a v říjnu se pak odehrála okrsková soutěž okrsku Nasobůrky.

V prosinci jsme slavnostně rozsvítili vánoční stromek a děti se mohly také přijít pobavit na mikulášskou nadílku, kde na ně čekal balíček sladkostí.

Na závěr mi prosím dovolte, abych vám před koncem letošního roku popřál tradiční hodnoty možná malinko netradiční formou. Přeji vám všem zejména hodně zdraví, to je dnes pro každého největší devizou a ne každý se bohužel může plnému zdraví těšit. Dále určitě nesmíte postrádat štěstí, neboť selže-li vše ostatní, ať už důvtip, schopnosti, vědomosti či cokoliv jiného, na trochu štěstí může každý z nás snad stále ještě spoléhat. Rozhodně nesmí chybět osobní či profesní pohoda, ale hlavně hodně lásky vám všem bez rozdílu věku.

Užijte si  krásné a pohodové vánoční svátky se svými blízkými a do roku 2018 vykročte tou správnou nohou, ať se vám v něm vše co nejlépe vydaří !!


Přání obec Mladeč

19.12.2017 9:36:46 | přečteno 1026x | pavel.zenozicka

Aktuality

 
předchozí další
DSC 0051
037
072
048
DSC 3496
2 Mladečské jeskyně Panenská jeskyně, Betlém, foto Petr Zajíček
3 Mladečské jeskyně   Dóm Mrtvých, rituální obřad, foto Petr Zajíček
DSC 0023
7 Mladečské jeskyně, provozní budova, foto Ing  J  Flek
DSC 0110
034
001
042
DSC 0029
016
045
DSC 3187
1 Mladečské jeskyně   stalagmit MUMIE, foto Petr Zajíček
DSC 3368
043
040
008
DSC 0007
054
DSC 3367

Virtuální prohlídka

obrázek nenalezen
MAS Moravská cestaMikroregion LitovelskoOlomoucký krajSdružení obcí střední MoravyVHS ČerlinkaKIDSOK

Zápatí sloupec 01

Obec Mladeč

Mladeč 78
783 21 Mladeč
www.mladec.cz

Zápatí sloupec 02

telefon: 585 347 144
email: obec@mladec.cz
datová schránka: 62fauwv

Zápatí sloupec 03

úřední hodiny:
pondělí: 8:00 - 12:00, 13:00 - 16:30 
středa : 8:00 - 12:00, 13:00 - 16:30

 
load